Google Reklam VermekAzerice Tercüme Ankara

Azerice, Türk dilleri arasında Oğuz grubu içerisinde yer almakta olan bir dildir. Azerbaycanca ve Azerbaycan Türkçesi olarak da bilinmektedir. Azerice, yoğun olarak Azerbaycan’da konuşulmakta olan bir dildir. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmi dili olan Azerice, aynı zamanda Dağıstan Cumhuriyeti’nin de resmi dili olarak gözükmektedir. Azerice, bu cumhuriyetlerin yanı sıra İran’da da konuşulmakta olan bir dildir. Genel olarak Irak Türkmenlerinin şivesi de Azericiyle benzerlik göstermektedir. Azerice, Türkiye’de ise Kars, Iğdır ve Ardahan gibi bölgelerde konuşulmaktadır.

Azerbaycan Cumhuriyeti sınırları içerisinde konuşulmakta olan toplam 4 farklı ağız bulunmaktadır. Kültür ve gelenek çeşitliliği ile birlikte Azericenin bu özelliği de bulunmaktadır.

Azerbaycan arazisinde dört ağız vardır:

Kuzey ağzı — Zakatala-Kah, Şeki (Nuha) ağızları, Azericede Kuzey bölgelerinin ağzı olarak konuşulmaktadır.

Güney ağzı — Nahçıvan, Ordubad, Erivan ağızları ise daha farklı fonetik özellikleriyle var olmaktadırlar.

Doğu ağzı — Bakü, Kuba, Şamahı, Muğan ve Lenkeran ağızları olarak adlandırılmaktadır.

Batı ağzı — Kazah, Karabağ, Gence ağızları, Batı ağzı olarak varlık göstermektedir.

Azerice Tercümenin Önemi

Azerbaycan, ülkemizle kardeş bir ülke olarak yer almasının yanı sıra petrol boru hattı gibi birçok önemli projeye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle ülkemizdeki başta enerji şirketleri olmak üzere birçok şirketin iş anlaşmaları gibi anlaşmaların doğru ve net ifadelerle gerçekleştirilebilmesi adına Azerice Tercüme büyük bir öneme sahiptir. Taraflar arası anlaşmazlıkların ve karışıklıkların yaşanmaması adına Azerice Tercüme Ankara profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Azerice Tercüme Bürosu Ankara aynı zamanda sadece şirket ve kurumlar için değil bireyler için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Azerbaycan ile olan yakın ilişkimiz sadece iş ilişkilerinden oluşmamakta aynı zamanda kişisel olarak da şekillenmektedir.

Azerice Tercüme Yöntemleri

Azerice Ticari Tercümeler

Azerice Ticari tercümeler için, ticaret konusunda bilgi sahibi olan ve Azerice ana dili olan tercüme ekibimizle birlikte çalışmaktayız. Bu gibi belgeler, resmi evrak olarak nitelendirildiğinden dolay hiçbir karışıklık olmaması adına denetimine özen göstermekte ve aynı zamanda gizlilik konusunda kesin bir garanti vermekteyiz.

Sözleşmeler, bankacılık, finans işlemleri gibi ticari tercümeler başlıca tercüme alanlar olarak şekillenmektedir.

Azerice Teknik Tercüme

Teknik tercüme, Azericede de büyük bir öneme sahip olarak ön plana çıkmaktadır. Konuları üzerine uzmanlık derecesine erişmiş olan tercümanlarımız ile birlikte; otomotiv, otomasyon, mekatronik, enerji, tarım gibi alanlarda teknik tercümelere imza atıyoruz.

Azerice Hukuki Tercüme

Azerice Tercüme’de en çok tercih edilen çeviri türlerinden biri olan hukuki tercümelerde hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak yeminli tercümanlarımız ile birlikte sizlere çözüm ortağı oluyoruz.

Azerice Sözlü Tercüme

Azerice yazılı çevirilerin yanı sıra simultane ve ardıl olarak sözlü tercüme yöntemlerini de yine uzman tercüme ekibimizle birlikte sizlere sunuyoruz. Tercüme Bürosu Ankara olarak konferans, açılış ve lansman gibi etkinliklerde başarılı tercümelerle ilişkilerinizi güçlendiriyor ve marka değerinizi koruyoruz.