Google Reklam VermekTercüme Hakkında Aklınıza Gelen Soruların Yanıtları

Sıkça Sorulan Sorular

Tercüme Hakkında

1Tercüme Odası'nın Başka Şubesi varmıdır?

Şu an itibariyle siz değerli müşterilerimize Ankara/Kavaklıdere ve İstanbul/Şişli'de bulunan ofisimizden hizmet vermekteyiz.Şirketimizin iki lokasyon harici Tercüme Ofisi bulunmamaktadır. Aksi bir durum ile karşılaşmanız durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

2Gizlilik güvenceniz nedir?

Tercüme Odası olarak verilecek olan bütün çeviri hizmetleri, gizlilik taahhüdümüz altında korunmaktadır ve hiçbir 3. şahıs ile kesinlikle paylaşılmamaktadır. Talep etmeniz durumunda, tercüme ofisimiz ile bir gizlilik sözleşmesi ya da genel sözleşme ile güvence karşılıklı güven tazeleme imkanımız bulunmaktadır.

3Tercüme yapılmış olan dosyalarımızı ne kadar saklıyorsunuz ?

Çevirisi tamamlanmış olan dosyalarınız, aramızda gizlilik sözleşmesi bulunmasına veya tarafınızdan talep edilmesine bağlı olarak arşivimizde 3 sene süresince saklanmaktadır ve talep edildiğinde ücretsiz olarak tekrar size gönderilmektedir.

4Tek Sayfa Çeviri Ne Anlama Gelmektedir ?

Tek Sayfa çeviri 492 Sayılı Harçlar Kanunu gereğğince 20 satırdan ibarettir ve yaklaşık olarak boşuksuz bin karakterdir.

5Noter Tasdikli Çeviri Nasıl Yapılmaktadır ?
Noter tasdikli çeviriler, yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Çevirinin tamamlanmasının arıdından, çevirmen tam ve doğru olarak çevirdiğini beyan ettiğini bildirir. Beyanın ardından kaşesini ve imzasını atar, Noterde aynışeyilde beyanı onaylar Noter ücretinin ardından evrakınız tasdiklenmiş olur.